VÝLET DO PRAHY

Autor: J. Blaha <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 12. 04. 2006

V pátek 7. 4. jsem rozhodl o rodinném výletu do Prahy. Naštěstí od sobotního rána svítilo slunce. Dopoledne jsme doma udělali co bylo potřeba a těšili se na odpoledne. Původně jsme měli přivítat mého bráchu, který momentálně přebývá v matičce Praze.

Nakonec byl brácha tak zaneprázdněn, že se setkání odložilo na neděli, ale to nemohlo narušit náš odpolední program. Dcera si pozvala kamarádku a ve třináct hodin sedli do auta a vyrazili do matičky Prahy. Dcera se velmi těšila na návštěvu Petřína. Cestou jsme naplánovali trasu výletu. Metrem jsme přijeli na náměstí Republiky a vydali se po Příkopech na Ovocný trh, kde jsou sochy Olbrama Zoubka k výročí jeho 80. narozenin. Sochy byly hezké a líbily se. Cestou přes Můstek jsem navštívil své bývalé kolegy a po Národní třídě jsme zamířili k Petřínu. Na vrchol Petřínu jsme se ženou vyšlápli po svých, děti jely lanovou dráhou. Na rozhlednu jsem vystoupil jen já a dcera. Děti pak ještě prošly zrcadlové bludiště, no a pak jsme přes Malou stranu a Karlův most vyrazili směrem k domovu. Zážitků jsme měli spoustu, počasí vyšlo parádně a všem se nám to líbilo.
Příště ještě chceme se ženou navštívit Sovovy mlýny, které jsme už nestihli. I tak jsme strávili několik hodin chozením po Praze.

Fotky z výletu jsou zde